NEDEN ÇAĞ?

Çağ Üniversitesi, anaokulundan ilköğretime, kolejden üniversiteye 35 yılı aşan eğitim-öğretim deneyimine sahip, Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulmuş, uluslararası normlara sahip, Ankara ve İstanbul illerinden sonra Türkiye'de kurulan  ilk Vakıf Üniversitesidir. 500.000 m2 yeşil alan üzerinde, liman şehri Mersin ile Roma bölgesel başkenti Adana arasında kurulmuş olan kampüsümüz Adana'ya 20, Mersin'e 35, Tarsus'a 15 km. uzaklıktadır.

     Kampüsümüzün içinde yeşermiş olduğu bölge; tarım ve sanayi potansiyeli, eski medeniyet ve kültür zenginlikleri ile ünlüdür. Kuzeyinde 10 km uzaklıkta Toros Dağları, güneyinde Akdeniz, güneybatısında Karabucak ormanları görülebilir ve sadece 30 dakika içinde Toroslar'ın zirvesinden, sıcak mavi Akdeniz'e inilebilir. Bölgemizin kışları ılıman, yazları sıcak geçer.    

     Çağ Üniversitesi bünyesinde; Uluslararası  İşletme Yönetimi, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümlerinden oluşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinden oluşan Fen-Edebiyat Fakültesi ve bunların yanında  Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik, Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık, Çocuk Gelişimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mahkeme Büro Hizmetleri, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik  programlarından oluşan Meslek Yüksek Okulu, İşletme Yönetimi (MBA), Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili Eğitimi, Sağlık Kurumları Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama, Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Yüksek Lisans Programları ile İşletme ve İngiliz Dili Eğitimi  Doktora Programlarından oluşan Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Hazırlık Okulu bulunmaktadır.

     Öğrenim dili İngilizce olan Çağ Üniversitesinden mezun olan öğrenciler gerek yabancı dil gerekse akademik alanlardaki donanımlarını uluslararası sınavlarda kullanarak başarılar elde etmektedir. Öğrencilerin talepleri doğrultusunda birçok dünya dili arasından ikinci bir yabancı dil öğretilmektedir. En son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda üst seviyede bilgisayar eğitimi verilmektedir. Dersler küçük gruplar halinde, modern dersliklerde, çoğu yurt dışında eğitim görmüş yerli ve yabancı öğretim üyeleri tarafından, çağdaş ve global bir perspektif ön planda tutularak çağın gerekliliklerine uygun olarak verilmektedir.

     Çağ Üniversitesi, öğretim kadrosunu; alanlarında uzman, güncel ve dünyaya açık, deneyimli, vizyoner, öğrencileri iş hayatının dinamiklerine hem teorik hem de pratik uygulamalarla hazırlayan, öğrencilere “araştırmayı, düşünmeyi ve yaratmayı öğreten” yerli ve yabancı akademisyenlerden oluşturmuştur. Sunduğu  yedi farklı dil eğitimi olanağı,  Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’dan 100’ün üzerinde üniversiteyle yaptığı işbirliği anlaşmalarıyla; dünya üniversitesi olmayı başarmış ve bu bağlamda, öğrencilerine çağın tüm gerekliliklerini sunarak mezuniyet sonrası iş bulmada onlara gerekli olacak tüm donanımları sağlamıştır.

     Çağ Üniversitesi bir dünya üniversitesi olduğunu,  “AB Diploma Eki Etiketi” ve  “Mükemmeliyet Ödülü” ile ödüllendirilerek ispatlamış, bu doğrultuda da çalışmalarını sürdürmektedir. Bu özellikleriyle, en çok tercih edilen Vakıf Üniversiteleri’nden biri olan Çağ Üniversitesi’nin  hedefi ise Akdeniz’in Harvard’ı olmak.