Çağda Yaşam

Çağ Üniversitesi kampüsünde sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri desteklemeye yönelik altyapımızı artırmak için sürekli bir çaba içinde bulunmaktayız.

500.000 m2 alan üzerine kurulan Çağ Üniversitesi; üç Fakülte, Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü, 10 Araştırma Merkezi, Planetaryum, Kütüphane, yedi adet Bilgisayar Laboratuvarı, son teknolojiyle donatılmış Finans Laboratuvarı, E-ticaret ve Lojisitik Laboratuvarı, Uygulamalı Psikoloji Laboratuvarı, derslikler ve amfiler, Sanal Mahkeme Salonu, Sağlık Merkezi, Pdr Birimi,5 kantin, yemekhane, 4 kafeterya, oyun salonu, Fitness Center, açık kapalı spor sahaları (basketbol, voleybol, tenis, golf, futbol, bocce), şenlik alanı, servis alanı, ormanlık alan, Kültür-Sanat merkezi (tiyatro salonu, amfi tiyatro, sergi salonu), Öğrenci Kulüp Odaları, Copy Center ile öğrencilere şehir gürültüsünden uzak kampüs yaşamını maksimum düzeyde yaşatmaktadır.

Çağ Üniversitesi spor takımları; masa tenisi, basketbol, salon futbolu,  satranç, kickboks  gibi spor dallarında üniversiteyi temsil etmektedir.

     Çağ Üniversitesi Kampüsünde; modern sanat galerisi, öğrenci kulüpleri için çalışma odaları,  sahne sanatları ve görsel sanatlarla ilgilenen öğrenciler için çalışma salonlarının yer aldığı profesyonel sahne, ses ve ışık donanımına sahip 1200 kişilik amfi tiyatro içerisinde yer alan kültür-sanat kompleksi bulunmaktadır. Öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenen  etkinlikler, konferanslar, konserler, sergiler ve söyleşiler; zengin bir kültür - sanat ve eğlence atmosferi yaratmaktadır.

Adana, Mersin ve Tarsus'tan belediye otobüsleriyle kampüsümüze ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Ayrıca yine bu illerden hareket eden  trenlerle kampüsümüze 1 km uzaklıktaki Yenice İstasyonu'nda inen öğrencilerimiz için ring seferlerimiz bulunmaktadır. Şehir otogarlarından hareket eden minibüslerle de ulaşım mevcuttur. Ayrıca, ücretli özel servislerle de ulaşım sağlanmaktadır”